Jakie notesy reklamowe będą najlepsze?

Takie pytanie zadaje sobie zapewne wiele osób chcących mieć własne notesy z nadrukowanym lub naniesionym w inny sposób firmowym logiem. To, jakie notesy okażą się najlepsze uzależnione jest od wieli czynników. Przed wyborem notesów istotne jest określenie w jaki sposób będą one miały być wykorzystywane oraz w jakim budżecie powinny się zawrzeć.

Rodzaje notesów i ich najczęstsze zastosowanie

Przeglądając naszą ofertę, z pewnością zauważyli Państwo, że realizujemy szereg, nieraz nietypowych rodzajów notesów i notatników, które powstają w całkowicie różny sposób. Mimo różnic w procesach produkcji, każdy z gadżetów realizowanych na indywidualne zamówienie może zostać wykonany wedle wskazówek naszych Klientów, tak aby mógł on spełniać wszelkie łączone z nim oczekiwania. Głównymi, widocznymi na pierwszy rzut oka elementami, które różnią oferowane notesy, jest sposób wykonania ich środków oraz sposób łączenia ich z okładkami.

Notesy w formie książkowej

Bloki notesów książkowych mogą zostać wykonane w podobny sposób w jaki produkuje się książki, czyli w połączeniu szycia nićmi oraz klejenia lub za pomocą metody samego klejenia dającej efekt podobny do szycia nićmi. Takie sposoby tworzenia bloków, pociągają za sobą konieczność specyficznego łączenia powstałego bloku wraz z okładką. Łączenie odbywa się poprzez zastosowanie tak zwanej wyklejki łączącej te oba elementy. Notesy książkowe najczęściej realizowane są w twardej oprawie, która obciągnięta jest materiałem skóropodobnym, naturalną skórą lub indywidualnie zadrukowaną oprawą. W przypadku gdy zastosowana zostaje okładka inna niż drukowana, to najczęściej stosuje się na niej znakowanie za pomocą metody tłoczenia na gorąco, która daje bardzo trwały i atrakcyjny efekt. Takie notesy idealnie nadają się nie tylko na gadżet ale również świetnie sprawdzają się w formie firmowego upominku.

Notesy spiralowane

Notesy takie powstają z wykorzystaniem metalowej spirali, która łączy przednią i tylną okładkę wraz ze środkową częścią notesu. Najczęściej są one wybierane przy zamówieniach w mniejszych nakładach, wraz z całkowicie indywidualnie zadrukowanymi kartkami. Notesy na spirali są bardzo dobrą alternatywą do notesów książkowych. Dobre efekty tego typu notesów można uzyskać poprzez dobranie niekonwencjonalnej okładki, która może zostać wykonana z takich materiałów jak korek, szronione, półprzeźroczyste tworzywo, lub efektowna mikrofala w kolorze ekologicznej tektury. Odnośnie sposobów nanoszenia reklamy, to podobnie jak w przypadku notesów książkowych, idealnym wręcz rozwiązaniem jest wytłoczenie loga na okładce. Notesy spiralowane również bardzo dobrze wyglądają w wersji z drukowaną okładką, która umożliwia umieszczenie reklamy o bardzo dużej powierzchni.

Klejone bloczki reklamowe

Bloczki reklamowe należą do najbardziej rozpowszechnionych rodzajów notesów firmowych. Najczęściej służą one do sporządzania krótkich notatek w kontekście podsumowania odbytej rozmowy oraz w każdej innej sytuacji kiedy trzeba „na szybko” coś zanotować. Bloczki wyróżnia również niewysoka cena i możliwość nadrukowania dowolnych treści na powierzchni każdej kartki składającej się na notatnik. Dostępne są o ne również w opcji z okładką i w takiej formie mogą się również nadać na drobny gadżet reklamowy.

 

Jeżeli wybór najodpowiedniejszego notesu dla Waszej firmy nadal nie jest oczywisty, to zachęcamy do kontaktu z nami a na pewno znajdziemy coś „w sam raz”. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą stałą ofertą na notesy reklamowe, która znajduje się na stronie studiokalendarzy.pl/notesy-reklamowe, co może okazać się dobrym źródłem inspiracji dla Waszych notesów. Wszystkie z wyżej opisanych rodzajów notesów reklamowych dostępne są w StudioKalendarzy.pl w dowolnej formie i mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb Zamawiającego.