Kalendarze na biurko 2020

Kalendarze na biurko, to zupełnie odmienna forma kalendarzy reklamowych, która odznacza się nie tylko dużą praktycznością, ale również bardzo interesującymi walorami reklamowymi i wizerunkowymi. Kalendarze biurkowe zdobywają swoich zwolenników również ze względu na swoją atrakcyjną cenę, która wydaje się być absurdalnie niewspółmierna do korzyści jakie płyną z zamawiania ich w roli gadżetów reklamowych. Zachęcamy do poznania naszej oferty na kalendarze na biurko na rok 2020!

Kalendarze na biurko - oferta 2020

Kalendarze na biurko – typy i rodzaje

Specjalnie dla firm, które pragną wykorzystać duży potencjał reklamowy kalendarzy biurkowych, powstało wiele ich wariantów i typów, opracowanych w taki sposób, aby możliwie najbardziej pokrywały się z oczekiwaniami i wymaganiami poszczególnych ich odbiorców. W tej ogromnej różnorodności można już w zasadzie doszukać się wyłącznie jednej wspólnej cechy, która bezpośrednio związana jest ze sposobem rozmieszczania i użytkowania kalendarzy tego typu – chodzi tu oczywiście o stojąco-leżącą formę tego rodzaju terminarzy.

Jeśli chodzi o różnice związane z niniejszym tematem, to można wymienić ich zdecydowanie więcej. Część poszczególnych, wyróżniających każdy z typów cech kalendarzy biurkowych związana jest z ich kalendarium i sposobem ich użytkowania, część z ich formą i wykończeniem, natomiast jeszcze inne łączą się z możliwościami zamieszczania na nich reklam. Przyglądnijmy się więc najistotniejszym różnicom związanym z kalendarzami biurkowymi.

Kalendaria kalendarzy biurkowych

Kalendarium jest bardzo istotną, a wręcz najistotniejszą częścią kalendarza i to bez względu na jego rodzaj. To właśnie ta część kalendarza determinuje sposób jego używania i jednocześnie może określać stopień jego przydatności w kontekście indywidualnych preferencji każdego z ich użytkowników. Kalendaria kalendarzy biurkowych, ogólnie rzecz ujmując, dzielą się na:

  • miesięczne

  • tygodniowe

W pierwszym przypadku na pojedynczej karcie kalendarzy biurkowych znajduje się cały jeden miesiąc. Najczęściej na takim kalendarium zaznaczone są dni wolne i święta, choć często, ze względu na ograniczone miejsce przez niewielkie rozmiary kalendarzy, rezygnuje się z opisywania poszczególnych świąt. Kalendarze na biurko z takim kalendarium dają dużo możliwości uatrakcyjniania ich różnorakimi grafikami i zdjęciami, a samo kalendarium umożliwia szybkie zorientowanie się w rozkładzie dni danego miesiąca.

kalendarze na biurko 2020 - miesięczne

Kalendarze biurkowe z kalendarium tygodniowym, to wariant szczególnie ceniony przez osoby, które lubią podręczne terminarze z miejscami na notatki. Kalendaria takie reprezentują jeden tydzień na każdej z kart. Przy każdym dniu znajduje się specjalnie wygospodarowane miejsce na notatki, a wszelkie święta, a nawet imieniny, są szczegółowo opisane.

Kalendarze biurkowe spiralowane stojące - tygodniowe

Kalendaria w wariancie miesięcznym najczęściej są częścią projektu całej karty kalendarza, co powoduje, że mogą one być całkowicie indywidualne. Również i kalendaria tygodniowe mogą zostać wykonane wedle autorskiego projektu, lecz najczęściej stosowane są one w formie gotowej, ujednoliconej.

Kalendarze na biurko – ich forma i sposób wykończenia

Rodzajów kalendarzy biurkowych jest całkiem sporo, a każdy z nich wyróżnia się sposobem jego użytkowania oraz kosztami produkcji. W najprostszy sposób podział kalendarzy biurkowych można przedstawić w następujący sposób:

  • kalendarz biurkowy leżący

  • kalendarz na biurkowy stojący

Oczywiście w obrębie powyższego podziału zawierają się różne warianty kalendarzy.

Wśród kalendarzy leżących największą popularnością cieszą się biuwary. Są to niezwykle funkcjonalne i praktyczne kalendarze biurkowe, które jednocześnie pełnią funkcję podkładu na biurko. Z reguły każda karta kalendarza prezentuje kalendarium całego roku oraz dużą powierzchnię miejsca na notatki, a ich design najczęściej jest skromny i minimalistyczny, nastawiony na funkcjonalność.

Biuwary podklady na biurko

Kolejnymi kalendarzami na biurko z serii leżących są terminarze wykończone ekoskórą. Są to najbardziej eleganckie kalendarze biurkowe spiralowane, których kalendarium jest panoramiczne, w układzie tygodniowym. W tym przypadku co prawda opcje zamieszczania reklamy są dość ograniczone i najczęściej sprowadzają się do wytłoczenia logo na zewnętrznej klapce, lecz i tak są one skutecznym, bardzo efektownym gadżetem, który może zdobić każde, nawet najelegantsze biuro.

Kalendarz biurkowy stojący, to najczęściej popularna „piramidka”, w formie kalendarza spiralowanego lub z kalendarium doklejanym do trójkątnej podstawki. W tym przypadku firma decydująca się na ich zamówienie ma niesamowicie duży wybór związany ze stopniem indywidualizacji kalendarzy, ich formatem, jak również funkcjonalnością kalendarium. Kalendarze w formie piramidek występują w bardzo podstawowej formie, gdzie sama podstawka pełni rolę kalendarza z grafiką reklamową, ale mogą też być bardziej wyrafinowane, w formie całkowicie zindywidualizowanego, wielostronnicowego kalendarza z indywidualnym kalendarium. Niewątpliwie dużą zaletą takich kalendarzy jest ich cena, która okazuje się być bardzo niska w stosunku do możliwości indywidualizacji tego rodzaju kalendarzy.

Kalendarze na biurko i możliwości wykorzystania ich w reklamie

Dzięki stosunkowo prostej formie, kalendarze biurkowe dostępne są w dość niskich cenach i jednocześnie dają spore pole manewru w kontekście dostosowywania ich do własnych potrzeb. Dzięki tym cechom stają się wspaniałym nośnikiem reklamy, który przy kreatywnym podejściu do opracowywania ich szaty graficznej może stać się pięknym, unikatowym gadżetem o znacznym potencjale reklamowym.

Kalendarze na biurko to idealne miejsce na zamieszczenie zdjęć oferowanych produktów, czy też efektownym fotografii z życia firmy. Decydując się na przykład na kalendarze w formie piramidek z trzynastoma kartami, zyskuje się dużą powierzchnię do zamieszczenia dokładnie takiej reklamy jaką sobie wymarzyliście. Poza okładką oraz poszczególnymi kartami odpowiadającymi każdemu z miesięcy, możliwe jest również zadrukowanie podstawki, co sprawia, że całość nie tylko prezentuje się świetnie, ale również jest wymarzoną promocją każdej firmy, jak i produktu.

Kalendarze biurkowe z dobrze opracowaną reklamą z pewnością znajda swoje miejsce w wielu biurach lub punktach informacyjnych, co sprawia, że zamieszczona na nich reklam trafi do szerokiej grupy jej odbiorców. Biorąc pod uwagę stosunkowo niskie koszty wyprodukowania takiej reklamy wydaje się, że zamówienie kalendarzy biurkowych powinno być wręcz corocznym firmowym rytuałem. Prawdopodobnie nie ma równie skutecznej reklamy w podobnym pułapie cenowym, która umożliwia tak szerokie zaprezentowania oferty firmy.

Kalendarze biurkowe w bardziej oryginalnych formach

jak było wspominane we wstępie tego artykułu, kalendarze biurkowe tworzone są w bardzo wielu opcjach. Powyżej zostały przybliżone Wam najpopularniejsze ich warianty, lecz na nich temat się nie kończy.

Kalendarze na biurko z naklejkami

Wielu producentów kalendarzy, chcąc dotrzeć do coraz to nowych klientów, decyduje się na tworzenie kalendarzy biurkowych w zupełnie nieszablonowych formach, stale starając się podnieść ich atrakcyjność oraz funkcjonalność. Efektem tych działań są kalendarze na biurko w formie piórnika, posiadające niewielki schowek na długopisy, czy też inne podręczne drobiazgi. Inni rozbudowują kalendarze o dodatkowe bloczki z samoprzylepnymi karteczkami, a nawet do całych zestawów pojemników na wszelkie niezbędne w biurze przedmioty.

Dzięki stałemu poszerzaniu oferty na kalendarze biurkowe, firmy zyskują nowe szanse na stworzenie swoich własnych, unikatowych gadżetów, które mogłyby stać się nośnikiem ich reklamy. Duże zróżnicowanie ofertowe w tej dziedzinie jest również dowodem na sensowność inwestowania w taką promocję, która, co jest często podkreślane, pracuje na siebie przez cały rok. Podsumowując, jeśli chcecie zainwestować w reklamę i jednocześnie dysponujecie dość skromnym budżetem, rozważcie zamówienie własnych kalendarzy biurkowych, bo ta inwestycja z pewnością Wam się opłaci!