Kalendarze plakatowe listwowane 2020 – B1, A1

Kalendarze plakatowe (znane również jako kalendarze listwowane), to kolejny rodzaj kalendarzy, który na dobre zagościł w firmach. Już od bardzo wielu lat, kalendarze tego typu, niemal na równi z kalendarzami trójdzielnymi, cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem jako efektywny, efektowny i stosunkowo niedrogi nośnik reklamy, na który może pozwolić sobie niemal każda firma. Również i w roku 2020 kalendarze plakatowe z pewnością znajdą wielu zwolenników i rzesza przedsiębiorców zdecyduje się na zainwestowanie w te największe na rynku kalendarze reklamowe.

Kalendarze plakatowe - oferta StudioKalendarzy.pl

Co wyróżnia kalendarze plakatowe od pozostałych?

Tym, co dla większości firm decydujących się na zakup kalendarzy listwowanych uznawane jest za ich najistotniejszą cechę, są zdecydowanie rozmiary. Pod względem formatu nie ma żadnego innego kalendarza, który mógłby się z nimi równać, gdyż największe z dostępnych wydawane są w formatach B1, co oznacza, że dłuższy bok takich kalendarzy ma aż metr długości. Tak niekonwencjonalne gabaryty pociągają za sobą szereg korzyści – tak dużego kalendarza po prostu nie sposób przeoczyć, a co za tym idzie, reklama na nich umieszczona jest widoczna i dociera do znacznej liczby odbiorców.

Efektowne kalendarze plakatowe dla firm 2020

Inne istotne cechy kalendarzy plakatowych związane są głównie z ich budową, która determinuje ich funkcjonalność oraz sposób zagospodarowania zadrukowywanej powierzchni. Kalendarze plakatowe jako jedyne składają się wyłącznie z jednej planszy (choć od tej reguły coraz częściej zaczynają pojawiać się wyjątki), na której drukowane jest całoroczne kalendarium oraz zdjęcie, czy też grafika reklamowa. W celu zapewnienia stabilności kalendarza wiszącego na ścianie oraz zapobiegnięciu jego samoczynnego zaginania się, czy też rolowania, zarówno na dole, jak i na górze mocowana jest specjalna metalowa listwa. Listwy te najczęściej są srebrne, białe lub czarne, lecz czasami zdarzają się również i w innych kolorach, co pozwala możliwie najlepiej dobrać je pod kątem opracowywanego projektu graficznego.

Mimo tak prostej budowy, kalendarze te, pod warunkiem odpowiednio dobrze opracowanego projektu graficznego, mogą prezentować się naprawdę wyśmienicie i bardzo dobrze sprawdzać się w roli całorocznej reklamy każdej firmy.

Kalendarze plakatowe jako gadżet premium

Pomimo swojej prostoty, kalendarze plakatowe dają bardzo duże pole manewru jeśli chodzi o sposób ich wykończenia tak, aby wyglądały nieszablonowo, oryginalnie i atrakcyjnie.

Jednym ze sposobów na wyróżnienie swoich kalendarzy jest zamówienie ich druku na grubszym niż standardowo stosowany papierze. Zdecydowanie się na większą gramaturę papieru skutkuje lepszym „układaniem się” kalendarza na ścianie oraz zwiększa jego wytrzymałość. Warto rozważyć dopłatę na poczet zwiększenia żywotności kalendarzy, gdyż zdarza się, że cieńsze papiery na przykład pod wpływem przeciągu mogą się podrzeć, a przez to reklama nie wygląda już tak okazale i efektownie jak należy.

Dodatkowo, w celu zwiększenia atrakcyjności, można pokusić się o uszlachetnienie. Kalendarze plakatowe można uszlachetniać poprzez foliowanie oraz lakierowanie wybiórcze. Bardzo dobre efekty można uzyskać decydując się na pofoliowanie kalendarzy błyszczącą folią, co nie tylko pozytywnie wpływa na ich wygląd ale również na trwałość. Innym zabiegiem, po który bardzo chętnie sięgają przedsiębiorcy, jest lakierowanie na błysk wybranych elementów projektu, co w połączeniu z matowym papierem daje wspaniałe efekty.

W kontekście gadżetów premium warto również rozważyć kalendarze plakatowe b1 ze wspomnianymi wyżej opcjami uszlachetnienia. Oszałamiające rozmiary kalendarzy b1 sprawiają, że reklama umieszczona na nich staje się skuteczniejsza i bardziej efektowna. Skorzystanie z tak dużej powierzchni pociąga za sobą również możliwość zamieszczenia większej ilości szczegółów związanych z ofertą firmy, które to będą widoczne w czasie oglądania kalendarza z mniejszej odległości.

Najpopularniejsze motywy zdobiące kalendarze listwowane

Pomimo niewygórowanej ceny kalendarzy plakatowych z indywidualnym zadrukiem, część firm decyduje się na zakup gotowych wzorów, na które nanoszone są logo, hasło reklamowe oraz dane kontaktowe firmy. Tak zwane gotowce, często spotykane są ze zdjęciami lub grafikami związanymi między innymi z następującymi motywami:

  • dziewczyny

  • motocykle lub samochody

  • góry

  • pejzaże

  • żaglowce

  • zwierzęta

  • znane miasta

Mając do dyspozycji tak szeroki wybór motywów można śmiało postawić tezę, że każda firma znajdzie wśród gotowych wzorów coś dla siebie.

Kalendarze plakatowe 2020 - motywy graficzne

Kalendarze listwowane przygotowane pod znakowanie, to bardzo dobry pomysł na reklamę dla firm, które nie mają odpowiednich zdjęć do zamieszczenia w kalendarzu, lub natura ich działalności znacząco zawęża możliwości zastosowania indywidualnych grafik reklamowych. Niepodważalną zaletą takich kalendarzy firmowych jest gwarancja dobrej jakości zdjęć, które „wytrzymują” tak duże powiększenia jakich wymagają kalendarze plakatowe. Jeśli więc chcecie zainwestować w reklamę kalendarzową, a nie macie konceptu na indywidualny projekt graficzny lub po prostu spodoba Wam się dany gotowy wzór, to śmiało je zamówcie – taka reklama jest tania i skuteczna, a zamieszczane na kalendarzach fotografie cieszą oko przez cały rok.

Kalendarze plakatowe z indywidualnym projektem graficznym

Podobnie jak w przypadku innych kalendarzy reklamowych, również i kalendarze plakatowe są najskuteczniejszym nośnikiem reklamy, jeśli znajduje się na nich autorska, powiązana z działalnością firmy grafika reklamowa. Wykorzystanie potencjału największych kalendarzy reklamowych pod kątem prezentacji swoich produktów, czy też z użyciem unikatowych grafik opracowanych specjalnie dla Was, specjalnie w tym celu, sprawi że Wasza reklama zawsze będzie wyróżniała się na tle promocji konkurencyjnych w stosunku do Waszej firm.

Decydując się na indywidualne kalendarze plakatowe możecie przykładowo sami decydować o rozmieszczeniu i rozmiarach kalendarium, co umożliwia uwydatnienie treści reklamowej dokładnie w taki sposób jak sobie tego zażyczycie. W kontekście kalendarium, w bardzo naturalny sposób możecie mieć zaznaczone nie tylko święta i dni wolne, lecz również daty, które są istotne w życiu Waszej firmy, co dodatkowo podkreśla indywidualny charakter całego kalendarza.

Kalendarze plakatowe listwowane indywidualne 2020

Podczas zamawiania kalendarzy listwowanych z własnym projektem bardzo istotne jest, aby pamiętać o możliwie najwyższej jakości materiałów graficznych na podstawie których ma zostać opracowany projekt. Kalendarze te są wyjątkowo duże, a to pociąga za sobą konieczność używania fotografii w bardzo wysokiej rozdzielczości jak i jakości wykonania. W tak duży powiększeniu każdy mankament fotografii jest potęgowany, co w skrajnych przypadkach może skutkować zupełnie przeciwnym efektem do oczekiwanego.

Jeżeli nie dysponujecie jednak wystarczająco dobrymi jakościowo zdjęciami, to nie oznacza to, że nie możecie cieszyć się własnym kalendarzem ściennym. W przypadku zbyt małej rozdzielczości zdjęć, aby sprawdziły się w powiększeniu na całą powierzchnię kalendarza, można pokusić się o zamieszczenie kilku zdjęć efektownie otoczonych dopasowanymi motywami graficznymi – przy umiejętnym podejściu, takie projekty prezentują się rewelacyjnie i w niczym nie ustępują tym, w których wykorzystuje się wyłącznie jedno duże zdjęcie. Takie rozwiązanie pociąga za sobą również korzyść związaną z możliwością zaprezentowania szerszej gamy oferowanych przez Was produktów lub świadczonych usług.

Reasumując, kalendarze plakatowe są jedną z ciekawszych form reklamy drukowanej, na które może pozwolić sobie firma nawet z niewielkim budżetem. Niskie koszty przy jednoczesnej możliwości druku indywidualnych projektów sprawiają, że dotrzecie do jeszcze szerszej grupy odbiorców w efektownym stylu. Kalendarze plakatowe 2020 pomogą Wam rozwinąć skrzydła i spełnić swoje marzenia.