Kalendarze trójdzielne

Kalendarze trójdzielne już od bardzo wielu lat są często spotykanym elementem wystroju biur. Tak duże rozpowszechnienie tych właśnie rodzajów kalendarzy ma swoje uzasadnienie w ich kilku nieodzownych cechach. Główną ich zaletą jest, bardzo ceniona przez pracowników biurowych, praktyczność i funkcjonalność, które to bezpośrednio związane są z charakterystycznym kalendarium.

Funkcjonalne kalendarium kalendarzy

Kalendarium kalendarzy trójdzielnych podzielone jest na trzy osobne, klejone bloczki, składające się z trzynastu pojedynczych kart. Poszczególne karty tych bloczków przedstawiają cały jeden miesiąc. Oprócz tak oczywistych elementów jak dni tygodnia oraz wyróżnione święta, kalendarium takie zawiera również informacje o imieninach oraz numerację tygodni. Bardzo często spotyka się kalendarze trójdzielne z kalendarium wielojęzycznym, co bardzo cieszy tych, którzy chcą podzielić się swoim atrakcyjnym gadżetem z zagranicznymi kontrahentami. Bloczki kalendariów przytwierdzane są do tak zwanych plecek kalendarza, w układzie „jeden pod drugim”.

Bloczek, który znajduje się najwyżej (pierwszy z góry) przedstawia miesiąc, który poprzedza ten obecny. Drugi bloczek zawiera kartę z aktualnym miesiącem i jest on najczęściej wydrukowany w sposób bardziej wyróżniający się, tak aby podkreślić rolę „środkowego” bloczka. Kolejnym i jednocześnie ostatnim bloczkiem składającym się na całość kalendarium, jest bloczek zawierający miesiąc, który nastąpi po aktualnym. Dla zwiększenia praktyczności oraz łatwości i szybkości odnajdywania „dzisiejszej daty” często stosuje się tak zwane okienka, które służą do wskazywania aktualnej daty.

Indywidualna szata graficzna

Do niedawna najbardziej rozpowszechnioną formą kalendarzy trójdzielnych były tak zwane „gotowce”. Gotowce cechują się tym, że firma zamawiająca taki kalendarz, ma do wyboru jedną z wielu gotowych główek kalendarzy, na których nadrukowane są przygotowane wcześniej grafiki reklamowe. W tym przypadku, firma zamawiająca kalendarze trójdzielne ma do zagospodarowania w kontekście własnej reklamy jedynie stopkę, która znajduje się w dolnej części plecek kalendarza. Znacznie rzadziej można było spotkać indywidualne kalendarze trójdzielne, gdyż koszt ich wyprodukowania był dla niejednej firmy zbyt wysoki.

Obecnie, dzięki postępowi w branży poligraficznej oraz łatwemu dostępowi do bibliotek zdjęć możliwych do wykorzystania za niewielką opłatą, „gotowce” są już coraz rzadsze i ustępują one miejsca całkowicie indywidualnym kalendarzom. Indywidualne kalendarze trójdzielne z autorską grafiką reklamową, dostępne są już w znacznie bardziej atrakcyjnych cenach niż miało to miejsce do niedawna. Firmy decydujące się na zakup takich kalendarzy mają do dyspozycji całą powierzchnię kalendarzy, którą mogą przyozdobić indywidualną i atrakcyjną grafiką reklamową. Dzięki takim możliwością, znacznie łatwiej jest wykreować kalendarz, który będzie spójny z kampanią reklamową firmy oraz jej ogólnym wizerunkiem. StudioKalendarzy.pl chcąc zapewnić swoim Klientom możliwość zamówienia oryginalnych, indywidualnych kalendarzy, zaprasza do zapoznania się z atrakcyjną ofertą na kalendarze trójdzielne w bardzo atrakcyjnych cenach oraz w najwyższej jakości. Nasza oferta obejmuje również usługę opracowania autorskiej grafiki reklamowej.

Kalendarze trójdzielne dla każdego

Kalendarze trójdzielne w ofercie StudioKalendarzy.pl, standardowo kreowane są w dwóch głównych odmianach: „standard” i „ekonomiczne”. Kalendarze w opcji pierwszej realizowane są wedle indywidualnych projektów i składają się z dwóch głównych części: główki i plecek. Główki tych kalendarzy trójdzielnych tworzymy nadając im interesujący efekt wypukłości (tzw. poduszka), a następnie mocujemy do plecek z kalendarium. Druga opcja (ekonomiczna) różni się od powyższej tym, że zarówno główka jak i plecki stanowią jedną, dużą płaszczyznę. Kalendarze te różnią się między sobą nie tylko sposobem ich wykonywania i wyglądem ale również oferują one różne możliwości zagospodarowania przestrzeni reklamowej w atrakcyjnych cenach.